Een dynamisch schilderij met veel mooie herinneringen
Een geschilderd groepsportret brengt sfeer tot uitdrukking. Een sfeer van gezelligheid en ontroering van alle mensen, die je liefhebt om je heen. De interactie tussen mensen is zichtbaar en voelbaar op een schildersdoek. Dit gevoel is moeilijk uit te drukken in woorden of foto's, maar in een schilderij kan dat wél.
Het doel van een geschilderd groepsportret
Ik schilder naar aanleiding van foto's en combineer verschillende elementen samen tot één sfeervol en dynamisch geheel. Het doel van een geschilderd groepsportret is voor mij om liefde, contact, plezier en respect tussen mensen te laten zien. En ik heb ook een esthetisch doel. Ik wil een mooi schilderij maken met kleur, gelaagdheid, textuur, een goede compositie en vlotte penseelstreken.

Dynamiek en interactie tussen mensen
Ik vind het leuk om in een groepsportret dynamiek en interactie te zien. Daarom schilder ik graag mensen in verschillende houdingen van mensen die communiceren, Dat kan zijn dat ze praten, luisteren, proosten, dansen, kijken, zwaaien of zingen. Er is zoveel te zien in een groepsportret. Voorin zijn de mensen groter en vanwege het perspectief achterin kleiner, maar ook daar zijn nog leuke details te ontdekken.

Een verhaal in verf
Terwijl ik mensen schilder, leer ik de mensen kennen. Er is veel af te lezen uit lichaamshouding, gezichtsuitdrukking en kleding als expressiemiddel. Het ontroert me dat mijn opdrachtgevers zich willen laten zien in een schilderij, door middel mijn persoonlijke schildertoets. Een schilderij is een schilderij en geen foto. Wat ik laat zien in een groepsportret is niet mogelijk met één foto. Ik gebruik soms wel een hele fotoreportage als referentie voor een doek. Ik streef naar herkenbaarheid en geen fotorealisme. Vaak zijn mensen nog niet eerder vastgelegd in een schilderij en de verbazing die ik op gezichten zie als ze 'de door mij geschilderde versie van zichzelf' zien is prachtig.
De betekenis van mensen in je leven
In een groepsportret zijn hechte familiebanden zichtbaar. In enkele van mijn groepsportretten komen sommige mensen zelfs twee of drie keer voor in één schilderij. Vrienden zijn soms ook als familie en iedereen, die dierbaar is, komt terug op een doek.

De kracht van een schilderij met veel mensen
Ik schilder groepsportretten van mensen in een persoonlijke of zakelijke setting. Ik schilder vaak vanuit foto's die worden aangeleverd, soms maak ik ze zelf.
Wil je meer weten over het laten schilderen van een groepsportret? Neem contact op.
Enjoy LIFE Enjoy ART
Comentarios